18 | 10 | 2019

Urodziny szkoły na sportowo

Piątek 13. na pewno nie był pechowy dla uczniów PSP w Olszance, tego dnia w szkole czekała na nich moc atrakcji. A to wszystko z powodu festynu z okazji zbliżającego się 50-lecia powstania szkoły.

Zabawa rozpoczęła się pokazem talentów. Przez ponad godzinę uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Okazało się że do naszej szkoły uczęszcza wielu utalentowanych uczniów. I tak byliśmy świadkami popisów wokalnych , tanecznych, sprawnościowych czy plastycznych. Liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Uczennice klasy VIII porwały chętnych do  zatańczenia belgijki. Ogromny aplauz publiczności wzbudził Antek z klasy VI, który w krótkim czasie ułożył kostkę Rubika. Hania z klasy III podbiła serca publiczności i jurorów swoją interpretacją współczesnej polskiej piosenki i zdobyła główną nagrodę.  Majka z klasy II zaprezentowała piękny układ z Jeziora Łabędziego, ostatecznie zajęła II miejsce. Siódmoklasistka Małgosia narysowała obraz przedstawiający małego jelonka i otrzymała trzecią nagrodę. Później wszyscy udali się na boisko  i tam rozpoczęła się rywalizacja sportowa w dwóch kategoriach – klasy I-IV i V-VIII, a nagrodą był Puchar Dyrektora Szkoły.

Uczniowie starszych klas stanęli w szranki w trzech konkurencjach, które sprawdzały ich koordynację ruchową, celność i zwinność.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas IV i VIII  i do nich powędrowały puchary. Potem wszyscy udali się do stołówki posilić się kiełbasą z rożna. Uczniowie   musieli szybko zregenerować siły. Po powrocie na boisko  czekała na nich trenerka fitness Izabela Ilów  i przeprowadziła trening z wykorzystaniem stepów.

W piątkowe przedpołudnie amatorzy wędkarstwa mogli spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Członkini  Koła Wędkarskiego Karaś pani Emilia Rudkowska przez cały czas prowadziła konkurencję rzutu do tarczy.

Na koniec miała miejsce uroczysta dekoracja. Nagrodzone klasy otrzymały upominki. Dzięki hojności sponsorów każda klasa otrzymała jakieś pamiątkowe gadżety.  Na uczniów czekała jeszcze niespodzianka – przepyszne rurki z kremem, aby słodko uczcić 50 urodziny szkoły.

Festyn został zorganizowany, aby uczniowie także mogli włączyć siew świętowanie jubileuszu szkoły. Oficjalne uroczystości odbędą się 26 października 2019 r.

tekst Adriana Gall, foto Wioletta Perkowska